2015: Mít pevnou půdu pod nohama

Konference Modlitba za domov

Arcibiskupství pražské - sál kardinála Berana
Hradčanské nám. 16, 11902, Praha 1
+420 774 780 039
koordinator@ricansko.eu

Přihláška na konferenci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Modlitba za domov

Při příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu proběhne 27. října a 28. října 2015 akce Modlitba za domov. Letos to je již šestý rok, co na této akci začaly místní akční skupiny spolupracovat s Ekumenickou radou církví ČR. Současný ročník nese podtitul „Buďte tvůrci pokoje“ a je zaměřen součanou dobu plnou změn, zvratů a konfliktů resp. hledání míru a pokoje vně i uvnitř.

V úterý 27.října od 13. hodin proběhne otevřená konference v prostorách pražského arcibiskupství. Jde o velmi inspirativní setkání lidí z MASek, obcí a neziskovek, ale také církví, novinářů, úředníků, ekonomů a politiků, kteří se na jedné půdě sejdou a vyměňují si zkušenosti z praxe i názory na vývoj na venkově. Téma konference „Mít pevnou půdu pod nohama“ napovídá, že se bude povídat o krajině, půdě, hospodaření, ale především o tom, jak najít pevný bod v rozvoji našeho venkova.
Aktivní lidé z různých prostředí si mohou být navzájem velice užiteční. Z minulých ročníků můžeme potvrdit, že se projekty spolupráce domlouvají přímo na místě.
Od 18 hodin pak navazuje ekumenická slavnost a koncert v katedrále.

Program duchovně-kulturního festivalu začíná  28. října v Praze v Komunitním centru Matky Terezy v 9.30 hodin slavností modlitbou patnácti církví ČR za naši vlast a domovy. Od 10.00 hodin se děti mohou těšit na divadelní představení Míši Dolinové „Ten řízek nezvedej“ a poté až do odpoledne tvořivé dílny. Pro děti od 4 let je program přístupný i bez doprovodu rodičů. Ti se tak mohou nerušeně zaposlouchat od 12.00 hodin do koncertu skupiny ASONANCE.

Zveme také na přímý přenos České televize, který začne 28. října od 15.00 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na nám. Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Vedle zajímavých hostů, např. Báry Hrzánové, Michaela Kocába, Maxe Kašparů a dalších, zazní v přímém přenosu ojedinělý koncert Hany a Petra Ulrychových a skupiny Javory. Celý pořad provází modlitby a požehnání vlasti. Moderuje Martina Kociánová a biskup Dušan Hejbal.

Vstup na všechny části programu je zdarma.

Přihlášky na konferenci, ještě můžete posílat na kontakty MAS Říčansko – koordinator@ricansko.eu